מחשבון ברוטו נטו למי הוא מיועד?

אחד המחשבונים הפופולאריים ביותר באינטרנט, הוא מחשבון שכר, אשר בוחן על פי נתוני שכר ברוטו, מה יהיה סכום הנטו שאנחנו אמורים לקבל.

כידוע הרשת מלאה במחשבונים מסוגים שונים, אלה אמורים לתת לנו כלים, בין אם מדובר בכלים מדויקים לגמרי או באופן משוער, לגבי נתונים שונים, החל מריביות, משכנתאות, רווחים אפשריים, וכן מחשבונים שאינם קשורים כלל לכסף, למשל, מחשבוני דיאטה, מהירויות ריצה, לחץ דם ועוד.

אחד המחשבונים הפופולאריים כאמור, הוא מחשבון משכורת שסוקר את הסכום שאנחנו אמורים לקבל נטו על פי שכר ברוטו. הדרך לבחון זאת היא מאוד פשוטה, אנחנו מכניסים את סכום הברוטו שאנחנו מקבלים, מחשבים כמה מס הכנסה וביטוח לאומי אנחנו אמורים לשלם, איזה אחוז מתוך השכר אנחנו אמורים להפריש לחסכון הפנסיה שלנו, והנה אנחנו יכולים לראות מה תהיה גבוה המשכורת שלנו, נטו, בעשירי לחודש.

למי המחשבון מיועד?

ראשית, לאנשים שמקבלים הצעת עבודה עם סכום ספציפי. הם רוצים לדעת כמה באמת הם יוכלו להרוויח. האם מדובר בסכום שעולה על שכרם הקודם, האם מדובר בסכום שיכול לעזור להם מבחינה כלכלית לחסוך ולהתקדם או לא.

שנית, מחשבון ברוטו נטו, יכול לעזור לעובדים שמקבלים הודעה על העלאה במשכורת, ותוהים, האם משתלם להם להישאר במקום העבודה או לעזוב אותו. לעיתים העלאה נשמעת גדולה, אך ברגע שבוחנים אותו נטו, מגלים שלא כך המצב.

שלוש, מחשבון נטו ברוטו, יכול לעזור לכל מי שרוצה לכלכל את צעדיו בצורה חכמה ולבחון כיצד הוא יכול לחסוך נכון את כספו. למשל, אם עובד רוצה לחסוך את כספו לצורך רכישת דירה או כל דבר אחר, אז הוא יכול לבחון, באופן לפי המחשבון, כמה כסף בחודש הוא יוכל לשים בצד עם המשכורת שעומדת לרשותו.

הוא יכול לבחון מה סכום הנטו אותו הוא ירוויח, ולאחר מכן לחשב כמה כסף מתוך המשכורת הוא יכול להשאיר בצד, וכמה כסף מיועד להוצאות שוטפות ובזבוזים.

המחשבון יכול להיות מאוד יעיל אם יודעים לעבוד איתו נכון, בצורה מדויקת ובאופן עקבי לאורך זמן.